استعفایم از استقلال صحت ندارد

پرویز مظلومی درباره وضعیت استقلال صحبت های زیر را انجام داد که اظهارات این مربی را در زیر می‌خوانیم:

* از شرایط کنونی استقلال راضی هستید؟
نمی توانم بگویم که صد در صد راضی هستم، اما از یارگیری صورت گرفته رضایت دارم و دست مسئولان باشگاه بابت زحماتی که کشیدند درد نکند. بازیکنان خوبی گرفتیم، اما به عنوان مربی دوست دارم مهره هایی که گرفتیم در اختیارم باشند و بتوانم از وجود آنها استفاده کنم. اکنون صحبت از کهکشانی ها شده، اما این کهکشانی ها که در اختیارم نیستند.

*به زودی این بازیکنان به جمعتان اضافه می شوند.
بله، اما اطلاع دقیقی از وضعیت آنها ندارم. اکنون علاوه بر ملی پوشان با بازیکنان مصدومی مثل میلاد میداودی هم روبه‌رو هستیم و از طرف دیگر وضعیت فرهاد مجیدی هم مشخص نیست. از دیروز تا به حال هم مریض شده و زیر سرم رفته است.

*برای آماده سازی مطلوب استقلال به چقدر زمان نیاز دارید؟
چند هفته اول لیگ برای هماهنگی است. البته یک بدشانسی هم آورده ایم و با تیم های سخت در هفت هفته اول بازی داریم. گام های اول خیلی سخت است. سه چهار روز مانده به لیگ ملی پوشان به ما می رسند و در این مدت باید آنها را با تیم هماهنگ کنم. البته این دلیل بر این نیست که در هفته های اول به دنبال نتیجه نباشیم. نمی خواهیم امتیازی را از دست بدهیم و از این بابت کمی نگرانی دارم.

* فکر می کنید با داشتن 2 مدافع میانی در خط دفاع دیگر هیچ مشکلی ندارید؟
خط دفاع ما نیاز به تقویت دارد. باید در این یکی دو هفته یک مدافع خوب خارجی که بازیکن آزاد باشد را بگیریم. خوشبختانه سایت های معتبری هم وجود دارد که آخرین اطلاعات را به ما می دهد. سال گذشته به این سایت ها دسترسی نداشتیم.

* از مصدومیت جاسم کرار خبر دارید؟
مصدومیت او زیاد جدی نیست. این قضیه را پرسیدم.

* این روزها بحث قول دادن برای قهرمانی همچنان در مورد شما وجود دارد.
من در مصاحبه ای گفتم هیچ مربی در دنیا قول قهرمانی نمی دهد حتی اگر این مربی تیم کاملی داشته باشد. به نظرم چنین مربی با دادن قول قهرمانی یا می خواهد عوام‌فریبی کند یا خودش را فریب دهد. من اگر صحبت از قهرمانی می کنم در واقع می گویم که می خواهیم استارت را برای قهرمانی بزنیم. به تیم هم این روحیه را تزریق کردیم. دیروز به بچه ها هم این مسئله را گفتم. سال گذشته با آن تیم دوم شدیم و امسال توقعات بالا رفته است. البته من نمی توانم به بازیکنان فشار بیاورم و بگویم باید دو جام بیاوریم و بعد هم تیم تحت فشار قرار گیرد. گوآردیولا هم با آن همه بازیکن بزرگ قول قهرمانی بارسلونا را نمی دهد.

* اما به نظر می‌رسد که علی فتح‌الله‌زاده نگاه دیگری به این مسئله دارد.
نه. حاج آقا هم فکر من را دارد و اتفاقا در مصاحبه ای هم گفته قول قهرمانی معنی ندارد و با قول دادن نمی توان قهرمان شد. هدف همه ما همین است. یک تیم برای قهرمانی باید هماهنگی، یکدلی، یکرنگی، صفا و صمیمیت داشته باشد و از همه مهم‌تر اینکه خدا هم باید بخواهد تا یک تیم قهرمان شود.

* تا به حال در تجربه مربیگری خود این همه بازیکن بزرگ در تیم هایتان داشته اید؟
در استقلال همیشه بازیکنان بزرگ بوده اند. بچه ها بزرگ‌تر از این بازیکنان هم در استقلال بودند و ما با آنها قهرمان آسیا شدیم. من سالیان سال در کنار بازیکنان بزرگ مربیگری کردم. کار کردن با ستاره ها سخت است اما من راهش را بلدم. نظم در تیم باید حرف اول و آخر را بزند. البته که همه بازیکنان حتی نفر 25 لیست هم دوست دارد بازی کند و همین حاشیه هایی را ایجاد می کند. سال گذشته هم حاشیه هایی با شیطنت هایی که می شد داشتیم، اما با توجه به اتحادی که بین اعضای مربیان بود این مسائل را جمع کردیم.

* با هنکه توانسته اید هماهنگ شوید؟
او تمرین دهنده تیم است و از او خواسته ام که برنامه تمرینی خود را به من بدهد تا اگر نیازی هم بود آن را تغییر دهم.

* امسال قصد دارید تغییر سیستم دهید؟
با توجه به بازیکنان شناخته شده ای که داریم باید چند سیستم داشته باشیم تا حریفان دستمان را نخوانند.

* به دنبال این هستید که برنامه تمرینی را با تمرین تیم ملی شبیه سازی کنید؟
تیم ملی هم با سیستمی بازی می کند که در باشگاه های ایرانی هم پیاده می شود. همه از یک سیستم روز دنیا استفاده می کنند. شاید شعاع حرکتی بازیکنان با هم فرق داشته باشد اما شرح وظایف همان است.

* امیر قلعه نویی به تازگی صحبت هایی در خصوص حضورش در استقلال و شرایطی که این تیم داشته کرده است.
جوابی برای این سؤال ندارم.

*قضیه اینکه گفته می شود شما استعفای خود را به دلیل فشار برای قهرمانی آماده کرده اید، چیست؟
این خبر صحت ندارد و استعفایی در کار نیست. توان و تحمل من بالا رفته است.

/ 0 نظر / 8 بازدید