اختلاف من و ابراهیم زاده ذوب آهن را قهرمان آسیا می کند

اصغر دلیلی در مورد اینکه باشگاه ذوب آهن در فصل نقل و انتقالات موفق عمل کرد یا نه گفت: تمام سعی ما این بود تیمی ببندیم که مشکلات فنی‌مان را به حداقل برساند و حل کند. دنبال اسم‌ها و نام‌ها نبودیم و تمام تلاش ما این بود که با کمترین سر و صدا این کار انجام شود. اهمیت فصل نقل و انتقالات از فصل مسابقات کمتر نیست. ما تمام توجه و انرژی خود را معطوف جذب بازیکنان مورد نیاز کردیم تا نقاط ضعف فصل گذشته برطرف شود.
وی ادامه داد: در فصل نقل و انتقالات به نتیجه دلخواه رسیدیم. برخی بازیکنان از ذوب آهن جدا شدند که از تک تک آنها تشکر می‌کنیم که برای ذوب آهن زحمت کشیده‌اند اما فوتبال حرفه‌ای است و این رفت و آمدها وجود دارد. هر جا هستند برایشان آرزوی موفقیت می‌کنم و همواره نیز به یادشان خواهیم بود. نفراتی هم به جمع ما اضافه شدند که به هیچ عنوان به دنبال اسم آنها نبودیم بلکه می‌خواستیم در زمین مسابقه مشکلات فنی ما را برطرف کنند و سعی کردیم نفرات مدنظر کادر فنی را جذب کنیم.
دلیلی تأکید کرد: در برخی موارد به دلیل آنکه بازیکنان با باشگاه‌هایشان قرارداد داشتند نتوانستیم آنها را جذب کنیم و به محض اینکه در مذاکره با یک بازیکن به بن‌بست می‌خوردیم به دنبال نفر جایگزین می‌رفتیم.
مدیرعامل ذوب آهن در مورد اینکه او به باشگاه خود در فصل نقل و انتقالات نمره قبولی می‌دهد یا نه اظهار داشت: نمره را کارشناسان می‌دهند، آنهایی که از بیرون تیم مارا رصد می کنند اما ما تلاش کردیم اسکلت اصلی تیم را حفظ کنیم. این استراتژی‌ای است که در دو سه سال گذشته از آن پاسخ مثبت گرفته‌ایم. خدا را شکر می‌کنیم بازیکنانی که در ذوب آهن حضور داشتند همگی به بازیکنان بزرگی در فوتبال کشور تبدیل شدند. ما می‌توانستیم در فصل نقل و انتقالات از فروش بازیکن درآمدزایی خوبی داشته باشیم اما به دلیل آنکه می‌خواستیم به هدفمان که قهرمانی آسیاست برسیم قید این درآمدزایی را زدیم. اولویت ما قهرمانی در قاره آسیاست و می‌خواهیم به این هدف بزرگ برسیم.
دلیلی در مورد اینکه دلیل انتخاب منصور ابراهیم‌زاده پس از شایعه‌ها و حاشیه‌های زیادی که ایجاد شد چه بود گفت: بعد از پایان لیگ دهم و پیش از شروع فصل نقل و انتقالات اتفاقاتی رخ داد که من آنها را به دو بخش تقسیم می‌کنم. بخش اول اتفاقاتی بود که در درون باشگاه و بین من و ابراهیم زاده رخ داد و بخش دیگر خبری بود که از این اتفاق‌ها به بیرون و رسانه‌ها درز کرد. متأسفانه باید بگویم این دو هیچ سنخیتی با هم نداشت و از یک جنس نبود و در برخی مواقع صددرصد متضاد هم بود. من دو سال است که با ابراهیم زاده کار می‌کنم و آرام‌ترین فضا را داشتیم.
وی افزود: قبل از آغاز فصل نقل و انتقالات اختلاف‌نظری بین من و ابراهیم‌زاده وجود داشت. البته هم من و هم ابراهیم‌زاده دلیل اصلی موفقیت ذوب آهن را همین اختلاف نظرات می‌دانیم و با آن به طور کاملا منطقی برخورد کردیم. اگر اختلاف‌نظر وجود نداشته باشد و هرکس حرفی زد دیگری آن را تأیید کند این روند به موفقیت ختم نمی‌شود. من و ابراهیم زاده اختلاف‌نظر خود را در محیط دوستانه مطرح و با توافق هم تمرینات تیم را چند روز با تأخیر آغاز کردیم زیرا معتقد بودیم جنگ اول به از صلح آخر است. در محیطی شفاف و به دور از تنش اختلاف نظرها برطرف شد و به نتایج یکسان و مثبتی رسیدیم. من قول می‌دهم این اختلاف نظر من و ابراهیم‌زاده منجر به قهرمانی ذوب آهن در آسیا شود.
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان یادآور شد: اگر اجازه می‌دادیم اختلاف نظر من و ابراهیم‌زاده ادامه پیدا کند و به فصل مسابقات برسد مانند برخی باشگاه‌ها می‌شدیم که در گذشته چنین روندی را داشتند اما ما تمام صحبت‌های خود را در محیط دوستانه مطرح کردیم و بحث‌هایی که در مورد اختلاف من و ایشان در برخی رسانه‌ها منتشر شد واقعیت نداشت و من می‌گویم که فصل نقل و انتقالات را به این جهت با موفقیت به اتمام رساندیم. برخی گفتند و نوشتند که ابراهیم زاده تمایل به همکاری با ذوب آهن داشت اما باشگاه او را نمی‌خواست. این مطلب به هیچ عنوان صحت ندارد. ابراهیم زاده از 4 باشگاه پیشنهادهایی داشت که در جریان آن هستم و حساسیت زیادی برای جلب نظر و جذب این مربی داشتم و به چند دلیل ابراهیم زاده را برای فصل آینده نیز به عنوان سرمربی انتخاب کردم.
دلیلی اضافه کرد: اولین دلیلم این بود که ابراهیم زاده بهترین نتایج تاریخ ذوب آهن را با این باشگاه گرفته و این امر بر کسی پوشیده نیست. دومین دلیلم این است که ابراهیم زاده سرمربی اول قاره آسیا بود و ما انتخابش کردیم. او در بین مربیان جهان در رده شانزدهم قرار داشت و سومین دلیل نیز که به مسائل غیرکاری مربوط می‌شود ارتباط صمیمی و خانوادگی من و ابراهیم‌زاده است. فکر می‌کنم این دلایل برای انتخاب او کافی باشد.
دلیلی با اشاره به حمایت‌های مدیرعامل کارخانه ذوب‌آهن گفت: خدا را شکر می‌کنم که دکتر براتی همواره در کنار ما بود. هر چند در مورد من و ایشان صحبت‌های زیادی مطرح می‌شد اما قاطعانه می‌گویم که هیچ اختلافی بین من و دکتر براتی نبود و در خیلی از مقاطع زمانی که ما با بحران مواجه می‌شدیم اگر ایشان حضور نداشتند نمی‌توانستیم این بحران را کنترل کنیم. از حمایت‌های ایشان تشکر می‌کنم. ما در این فصل پول گزاف نداریم و در عین حال تیم خوبی بستیم. یکی از دلایلی که ذوب آهن توانسته موفق باشد همین است که اسکلت اصلی تیم را حفظ می‌کند کاری که سایر باشگاه‌ها کمتر توانسته‌اند آن را انجام دهند. من آینده روشنی را برای باشگاه ذوب آهن پیش بینی می کنم.
مدیرعامل ذوب آهن در مورد افشاگری دو بازیکن سابق سپاهان علیه این باشگاه و اینکه 20 بازیکن این تیم بیش از سقف قرارداد پول گرفته‌اند گفت: بازیکنی که ادعای حرفه‌ای‌گری دارد و نان یک باشگاه را می‌خورد نباید پس از آن که به هر دلیلی از باشگاه جدا شد اطلاعات درست یا غلط آن خانواده را منتشر کند. من با این کار مخالفم و آن را خلاف حرفه‌ای‌گری می‌دانم. سپاهان هم برای استان ما افتخارآفرینی کرده است. نمی‌دانم چگونه یک بازیکن به خودش اجازه می‌دهد علیه باشگاهی که با آن مطرح شده افشاگری کند هرچند تصور می‌کنم این اطلاعات اشتباه است.
دلیلی در مورد اینکه در لیگ یازدهم کدام تیم‌ها را مدعی قهرمانی می‌داند گفت: به عنوان یک نفر که از بیرون به این 18 تیم نگاه می‌کند باید بگویم سپاهان و ذوب آهن که همیشه مدعی قهرمانی هستند و استقلال نیز تیم خوبی دارد. این سه تیم بیشترین شانس را دارند.
وی در مورد اینکه کدام تیم پرهزینه‌ترین باشگاه در فصل نقل و انتقلات بوده گفت: از قراردادهای بسته شده اطلاعی ندارم اما می‌توانم بگویم ذوب آهن منطقی‌ترین فصل نقل و انتقالات را پشت سر گذاشت و یک تیم فوق‌العاده یکدست آماده مسابقات کرد و حتی نسبت به فصل گذشته نیز قراردادها منطقی‌تر بود.
دلیلی در مورد اینکه چرا قرار است با مس کرمان بازی دوستانه برگزار کنند تیمی که فصل گذشته بیشترین تنش را با آن داشتند گفت: مهمترین دلیل این تیم انتخاب کادر فنی بود زیرا ما در هفته هفدهم با مس کرمان بازی داریم و هیچ تنش و حاشیه‌ای در این مسابقه شاهد نخواهیم بود.

/ 0 نظر / 8 بازدید