روش قرعه کشی رقابت های فوتسال قهرمانی آسیا

به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، در نامه ای که در تاریخ سوم اوت به فدراسیون های فوتبال فرستاده شد کنفدراسبون فوتبال آسیا سیدبندی تیم ها را براساس نتایج دور قبل قهرمانی فوتسال آسیا در ازبکستان اعلام کرد.

ایران مدافع عنوان قهرمانی بازیها، ازبکستان نایب قهرمان و ژاپن تیم سوم رقابت های سال 2010 به علاوه امارات میزبان بطور مستقیم به مرحله نهایی بازیها راه پیدا می کنند.

از بازیهای انتخابی در چهار منطقه مختلف نیز سه تیم صعود خواهند کرد تا مجموع تیم ها 16 تیم شود. چین، کره جنوبی، چین تایپه، هنگ کنگ، ماکائو و مغولستان در دو گروه سه تیمی در شرق آسیا بازی خواهند کرد. تیم های برتر از هر گروه در نیمه نهایی برابر تیم های دوم بصورت ضربدری بازی می کنند و در نهایت سه تیم برتر بالا می روند.

در منطقه آس آن هشت تیم تایلند، استرالیا، اندونزی، ویتنام، مالزی، فیلیپین، میانمار وکامبوج به دو گروه چهار تیمی تقسیم می شوند و تیم های برتر از هر گروه در نیمه نهایی برابر تیم های دوم بصورت ضربدری بازی می کنند و در نهایت سه تیم برتر صعود می کنند .

کویت، لبنان، عراق، بحرین، سوریه، فلسطین، عربستان و امارات نیز در دو گروه سه و چهار تیمی قرار می گیرند تا بازهم در نیمه نهایی و فینال چهره سه تیم برتر مشخص شود. اگر امارات یکی از این تیم ها باشد در آن صورت تیم بعدی جایگزین خواهد شد.

ترکمنستان، قرقیزستان، تاجیکستان و مالدیو هم بصورت دوره ای بازی می کنند و در نهایت سه تیم صعود می کنند.

/ 0 نظر / 18 بازدید