والیبال جوانان جهان

تیم والیبال جوانان ایران  در آخرین بازی مرحله دوم خود اسپانیا را شکست داد و با
این برد حریف هند بر سر کسب مقام پنجم و ششمی شد . تیم ایران در مصاف با اسپانیا هیچ نشانی با آن تیم وارفته روز بازی با آمریکا نداشت و با روحیه مناسب چنان عرصه را برحریف اروپایی اش تنگ کرد که اسپانیایی ها چاره ای جز پذیرش باخت 3 بر صفر پیدا نکردند . بازی روان و پر نشاط ایران به گونه ای بود که همه از بازی تیم ما متعحب شدند که آیا این تیم همان تیمی است که براحتی در مقابل آمریکا و روسیه تن به شکست داده است . در این بازی یوتسا ست کوویچ از ابتدا سعید شیرود قربانی را به جای تاروردی در قطر بایک فیاضی قرارداد و این بازیکن نیز تا پایان بازی در کنار سال
افزون ، امیر غفور ، سجاد دهنوی ، حامد باقرپور ، بابک فیاضی و امیر حسینی پویا در
میدان ماند . تنها تغییر ترکیب ایران در این روز، ورود ولی علی پور در بخشی از زمان
های بازی به جای دهنوی برای زدن سرویس بود و به جز این تعویض تاکتیکی کادر فنی تیم ایران دیگر هیچ نیازی به تغییر ندیدند و همین موضوع کمک بزرگی به حفظ ثبات تیمی ایران کرد تا شاهد بهترین بازی تیم کشورمان در این دوره از مسابقات باشیم . پیروزی بر اسپانیا افسوسی بر ناکامی تیمی بود که شایستگی صعود به جمع 4 تیم مرحله پایانی را داشت و فقط با یک لغزش از رسیدن به افتخاری بزرگ محروم ماند . تیمی که در بدترین بازی جام مغلوب آمریکا شد و با تحمل شکست دوم مقابل روسیه مجالی برای جبران کردن پیدا نکرد . اما همین تیم در دیدار با اسپانیا تیمی که آمریکا را تا مرز شکست پیش برد در تمامی زمینه ها بهتر ظاهر شد و حتی در دریافت ها هم شرایطی کاملا متفاوت با دو بازی قبلی پیدا کرده بود . اسپانیایی ها در زدن سرویس چیزی از آمریکایی های و روس ها کمتر نداشتند ، اما تیم ایران به لطف توپرسانی مثلث فیاضی ، شیرود و حسینی پویا این امکان را برای نخستین بار برای سال افزون فراهم آوردند تا بی دغدغه تر از همیشه در کنار بازی قدرتی در دو سوی آنتن ، هنرش را در اجرای پایپ و بازی سرعتی بروز دهد . در روزی که غفور آماده تر از همیشه نشان می داد و فیاضی ، دهنوی و شیرود قربانی کامل کننده او بودند تیم ایران پس از بردن بازی نزدیک ست اول با نتیجه 26 بر 24 در ست های دوم و سوم نیز حریف اروپایی را با نتایج 25 بر 22 و 25 بر 23 ناکام گذاشت و به یک برد ارزشمند رسید .
همدردی ست کوویچ با فراچسکو
در کنفرانس مطبوعاتی پس از پایان بازی هرواس فرانچسکو
به انتقاد از کمیته برگزاری مسابقات پرداخت و از چیدمان بازی های مرحله دوم انتقاد کرد . سرمربی تیم جوانان اسپانیا گفت : تیم خسته من پس از بازی سنگین با روسیه در کمتر از 14 ساعت برابر تیم ایران به میدان رفت و این در حالی است که تیم های آمریکا و روسیه شرایطی کاملا متفاوت با ما داشته اند . بلافاصله در ادامه صبحت های فرانچسکو ست کوویچ هم به دفاع از همتای اسپانیایی خود پرداخت و با او به نوعی اظهار همدردی کرد . سرمربی تیم ایران با اشاره به اینکه تیمش در برابر روسیه و آمریکا چنین شرایطی را تجربه کرده گفت : با توجه به جابجایی صورت گرفته در محل برگزاری بازی های مرحله دوم بهتر بود ابتدا دو تیم ایران و اسپانیا با هم بازی می کردند و سپس با آشنایی بیشتر دو تیم با شرایط محیطی شهر جدید با دیگر حریفان روبرو می شدند . وی افزود : مطمئن باشید که اگر متقابلا دو تیم آمریکا و روسیه به نیتروی می آمدند دو تیم ایران و اسپانیا به مرحله نیمه نهایی صعود می کردند .
هندی ها نقشه میزبان را نقش بر آب کردند  
در آخرین روز بازی های مرحله دوم این بار هندی ها شگفتی ساز شدند و علی رغم اینکه بازی با میزبان برایشان تشریفاتی بود رویاهای میزبان را در رسیدن به نیم نهایی نقش بر آب ساختند . در حالی که هیچ کس بختی برای تیم هند آن هم در مقابل برزیل قائل نبود ، پس از ژاپن که در شب افتتاحیه مسابقات این تیم را شکست داده بود ، هند به عنوان دومین تیم آسیایی هم در بازی آخر مرحله دوم حذف این تیم را از راهیابی به جمع 4 تیم پایانی بازی ها رقم زد . هند حتی با این برد از مکان چهارم جدول گروه F تکان نخورد . هند به عنوان تیم سوم مسابقات جوانان آسیا روز سه شنبه ساعت 30: 17 بوقت تهران و ساعت 10 صبح بوقت محلی نخستین حریف ایران در راه رسیدن به مقام پنجم خواهد بود. برزیل هم در این مرحله با اسپانیا دیدار می کند و برندگان این دو بازی تکلیف تیم پنجم و ششم را روز چهارشنبه ساعت 30 : 18 بوقت تهران مشخص خواهند کرد . همچنین در مرحله نیمه نهایی فردا آرژانتین با آمریکا و روسیه با صربستان روبرو می شوند .
مربی ایرانی روی نیمکت اسپانیا
نکته جالب توجه در بازی ایران و اسپانیا حضور یک مربی جوان ایرانی روی نیمکت تیم اسپانیا بوده است . این مربی ایرانی امید اعتماد نام دارد که لحظاتی قبل از بازی ، همراهان تیم ایران متوجه این موضوع شده بودند . این مربی جوان ایرانی از جمله مربیان شاغل در لیگ اسپانیا محسوب می شود .
قدرت نمایی حریفان دور مقدماتی ایران
در پایان بازی های مرحله دوم در شهر نیتروی
حریفان ایران در دور مقدماتی صدرنشین شدند . بلژیک و کانادا تیم های همگروه ایران در جمع تیمهای گروههای دیگر درخشش قابل توجهی داشته اند و توانستند قدرت خود را به رخ حریفان بکشند.

/ 0 نظر / 6 بازدید