سرمربی تیم ملی آرژانتین برکنار شد

ارنستو چرکیس بیالو رئیس فدراسیون فوتبال آرژانتین روز دوشنبه بعد از نشست کمیته اجرایی این فدراسیون خبر برکناری باتیستا را تأیید کرد.

گرچه باتیستا شش ماه پیش رسما جانشین دیه گو مارادونا در تیم ملی آرژانتین شد اما بعد از شکست خانگی تیمش مقابل رقیب دیرینه اش اروگوئه در مرحله یک چهارم پایانی رقابتهای کوپا امه ریکا زمزمه های اخراج او از تیم ملی آرژانتین شنیده می شد.

چرکیس بیالو تأکید کرد در حقیقت فدراسیون فوتبال آرژانتین بصورت یکجانبه تصمیم گرفت از ادامه همکاری با باتیستا صرفنظر کند.

رسانه های آرژانتینی باتیستا را به سبب انتخاب ترکیب تیم ملی آرژانتین در این رقابتها به باد انتقاد گرفتند.

باتیستای چهل و هشت ساله بعد از رقابتهای جام جهانی دو هزار و ده و در ا بتدا بصورت موقت جانشین مارادونا شد اما بعد از سه ماه به عنوان سرمربی دائمی تیم ملی آرژانتین انتخاب شد.

در این مدت باتیستا به عنوان سرمربی در هفده بازی روی نیمکت تیم ملی آرژانتین نشست که حاصل آن هشت پیروزی ، شش مساوی و سه شکست بود.

بیالو درباره سرمربی بعدی تیم ملی آرژانتین گفت هفته آینده در این باره تصمیم گرفته خواهد شد.

مقامات فدراسیون فوتبال آرژانتین هنوز درباره جانشین باتیستا اظهار نظر نکرده اند اما به نظر می رسد اصلی ترین نامزدهای تصدی هدایت تیم ملی آرژانتین الخاندرو سابیا و خراردو مارتینو سرمربی تیم ملی پاراگوئه باشند. سابلا در دوران بازی اش در تیم شفیلد یونایتد و لیدز انگلیس بازی کرده است.

به نظر می رسد او بزودی هدایت تیم الجزیره امارات متحده عربی را بر عهده بگیرد. سابیا با تیم اِستودیانتس دو سال پیش رقابتهای کوپا لیبرتادورس را فتح کرد.

طی سالهای اخیر چندین سر مربی هدایت تیم ملی آرژانتین را بر عهده گرفتند. بعد از اخراج مارچلو بیلسا از این تیم در سال دو هزار و چهار ،‌خوزه پکرمن جانشین او شد و تا سال دو هزار و شش سر مربی آرژانتین بود. طی سالهای دو هزار و شش تا دو هزار و هشت آلفیو باسیله هدایت تیم ملی آرژانتین را بر عهده داشت و بعد از او مارادونا تا سال دو هزار و ده سر مربی این تیم بود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از بوینوس آیرس، همزمان با اعلام برکناری باتیستا از تیم ملی، فدراسیون فوتبال آرژانتین همچنین از لغو بازی دوستانهاین تیم مقابل رومانی در روز دهم ماه اوت در بخارست خبر داد.

/ 1 نظر / 8 بازدید