خدا را شکر در فوتبال پیشرفت کردیم

مجمع عمومی سازمان لیگ حرفه‌ای فوتبال به ریاست علی کفاشیان راس ساعت 15:00 امروز سه‌شنبه 4/5/90 در محل سازمان لیگ تشکیل شد.
به گزارش گل در این جلسه که برای انتخاب اعضای هیأت رئیسه سازمان لیگ برگزار شد ابتدا علی کفاشیان ضمن تاکید بر استقلال کاری بخش‌های مختلف فدراسیون اظهار داشت سازمان لیگ به‌عنوان یک بخش موفق باید برای سایر بخش‌های فدراسیون الگو باشد.وی گفت رئیس فدراسیون نباید در همه کارها دخالت بکند ما کارها را تقسیم کرده‌ایم و امیدواریم که بتوانیم با کمک هم کارها را به پیش ببریم.
رئیس مجمع عمومی سازمان لیگ خاطرنشان کرد زمانی که از دو و میدانی به سازمان تربیت‌بدنی آمدیم دیدیم که فوتبال 95درصد ورزش است اما زمانی که به فدراسیون فوتبال آمدیم دیدیم که داخلش چیز زیادی نیست. اما امروز در فوتبال خیلی چیزها هست و خدا را شکر می‌کنیم که پیشرفت کرده‌ایم.
کفاشیان افزود مدیران فوتبال جزء افراد مظلومی هستند که  فشار زیادی را تحمل می‌کنند  چون با امکانات 10درصدی باید کار 100درصدی انجام دهند. وی از عزیزالله محمدی و مجموعه سازمان لیگ قدردانی کرد سپس عزیزالله محمدی رئیس سازمان لیگ گزارشی از عملکرد سازمان لیگ ارائه کرد.
وی با اشاره به خرید ساختمان سازمان لیگ و تجهیز آن اظهار داشت ما برنامه یازدهمین دوره لیگ حرفه‌ای را 48روز قبل از شروع مسابقات به باشگاه‌ها اعلام کردیم. سرمربی تیم ملی نیز با این برنامه موافق بود. رئیس سازمان لیگ با اشاره به حضور نمایندگان AFC افزود من احساس خطر می‌کنم. جلسات زیادی گذاشتیم و در همه جا مطرح کردیم که اگر تا اول شهریورماه استادیوم‌ها آماده نشوند و  باشگاه‌ها تزار مالی خود را اصلاح نکنند و برای AFC ارسال ننمایند ممکن است سهمیه از دست بدهیم. این کارها را مخصوصا در بخش استادیوم‌ها باید انجام دهیم.
رئیس سازمان لیگ افزود: مجلس تصویب کرده که یک ریال خرج فوتبال حرفه‌ای نشود اما آورده است دولت باید در بخش خصوصی یارانه و وام بدهد و کمک کند و اگر ما بخواهیم لیگ حرفه‌ای داشته باشیم هیچ باشگاهی نباید بدهی داشته باشد و دارایی‌هایش  باید برابر یا بیشتر از بدهی‌هایش باشد.
عزیزالله محمدی گفت: در همه جای دنیا دولت استادیوم واگذار می‌کند، کمک بلاعوض و وام بلندمدت می‌دهد و از راه‌های قانونی به فوتبال حرفه‌ای کمک می‌کند. وی گفت دو سال آینده سا‌ل‌های بسیار سختی خواهند بود و اگر نتوانیم در این فرصت پروانه حرفه‌ای برای 12باشگاه بگیریم آن وقت دیگر نمی‌توانیم در لیگ حرفه‌ای حضور داشته باشیم.
در ادامه این جلسه جعفری بازرس سازمان لیگ نیز گزارش خود را ارائه کرد و در پایان رای‌گیری برای انتخاب اعضای هیأت رئیسه انجام پذیرفت که دو نفر از نمایندگان باشگاه‌ها، آقایان ساکت و دهکردی بدون رقیب و رای‌گیری انتخاب شدند و تنها نماینده هیأت‌های فوتبال در هیات رئیسه لیگ، آقای ابرقویی‌نژاد بود که با 7رای به عضویت هیات رئیسه سازمان لیگ درآمد. همچنین آقایان جعفری و خزایی نیز مجددا به عنوان بازرس و خزانه‌دار انتخاب شدند.

/ 0 نظر / 9 بازدید