مجیدی حرف مایلی‌کهن درباره فینال جام حذفی را تایید نکرد

علی فتح‌الله زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس درباره سفرش به باکو، وضعیت خسرو حیدری و مصاحبه مایلی کهن صحبت‌های زیر را مطرح کرد.

* سفر دو روزه‌تان به باکو برای ثبت‌نام در ترم جدید بود؟
برای تکمیل کردن پایان‌نامه‌ام به باکو رفتم. می‌خواستم با استادم مشورت کنم تا ایرادهای تزم گرفته شود. در این دو سه ماه فرصت نکرده بودم روی پایان نامه‌ام کار کنم و به همین دلیل استادم مرا دعوا کرد.

* سپاهان را تهدید کردید که اگر رضایت نامه خسرو حیدری را صادر نکنند، از آنها شکایت می‌کنید...
به هر حال ما دو راه بیشتر نداریم، یا کمیته انضباطی باید تکلیف را مشخص کند یا اینکه سپاهان راضی به مبلغ رضایت نامه شود و آن را صادر کند. امروز به سازمان لیگ می‌روم و طبق تقاضا نامه‌ای که خسرو حیدری دارد مشکل را با کمیته انضباطی در میان می‌گذارم.

*اما گفته می‌شود به دلیل اینکه خسرو حیدری و باشگاه سپاهان سقف قرارداد را سال گذشته رعایت نکرده‌اند، دو طرف از هم شکایت نمی‌کنند؟
خسرو حیدری خواسته که کار به کمیته انضباطی بکشد. او می‌خواهد تکلیفش روشن شود.

* اختلاف سپاهان و استقلال برای صدور رضایت‌نامه 150 میلیون تومان است؟
اختلاف روی صد میلیون بود. ما به خاطر احترام به سپاهان و اینکه زودتر تکلیف خسرو مشخص شود حاضر شدیم از صد میلیون به پرداخت 200 میلیون تومان راضی شویم. همین مبلغ را هم راضی نیستیم بدهیم چرا که با بازیکن آزاد قرارداد بستیم. اگر قرارداد خسرو حیدری با سپاهان که نشان می‌دهد 5 نفر پای آن را امضا کردند که خسرو حیدری بازیکن آزاد است، روی سایت نمی‌گذارم به این دلیل است که نخواسته‌ایم او با محکومیت روبه‌رو شود. 5 نفر آدم بزرگ و بالغ پای یک قراردادی را امضا کردند اگر قرار باشد انسان‌ها به امضای خود هم احترام نگذارند چه چیزی می‌توان گفت.
کاری که باشگاه سپاهان انجام می‌دهد عاقلانه نیست. ما خیلی با آنها مدارا کردیم. در این مدت کسی از باشگاه استقلال حرف نسنجیده نشنید. آنها با این کارشان اشتباه بزرگی مرتکب می‌شوند.

* بگذریم. در مدتی که شما نبودید مایلی کهن مصاحبه‌ای انجام داد و نکته جالب اینکه فرهاد مجیدی به عنوان کاپیتان استقلال حرف‌های مایلی کهن را تائید کرد.
باید بگویم که فرهاد مجیدی حرف‌های مایلی کهن را بابت فینال جام حذفی تائید نکرده است. من مصاحبه فرهاد را کامل خواندم و با او هم صحبت کردم. فرهاد فقط آن قسمت از صحبت‌های مایلی کهن که گفته دلالی در این فوتبال است را تائید کرده و اتفاقا در همان مصاحبه گفته چنین مسائلی در قاموس استقلال جایی ندارد. فرهاد مجیدی زنده است و می‌توانید از خود او بپرسید. از نظر باشگاه استقلال او صحبت‌های مایلی کهن در خصوص استقلال را تائید نکرده است.

* موضع باشگاه استقلال در قبال صحبت‌های مایلی کهن چیست؟
من مایلی کهن را دوست دارم اما متاسفم که او چنین صحبت‌هایی را مطرح و به باشگاه بزرگی مانند استقلال اتهام وارد کرده است. مطمئنم که او مدرکی ندارد چرا که بروز چنین اتفاقی غیرممکن است.
از مایلی کهن این سؤال را دارم که ابراهیم تقی‌پور برای تیم پگاه در فینال جام حذفی مقابل استقلال چه کار باید انجام می‌داده که نکرده است. مربی وقت آن زمان پگاه تاکید کرده که تقی‌پور یکی از بهترین بازیکنانش است.
من خودم از مایلی کهن شکایت نمی‌کنم تا اذیت نشود اما بخش حقوقی باشگاه از مایلی کهن شکایت کرده است. ایشان خودش را جای استقلال بگذارد. مایلی کهن به جای اینکه به مردم نگاه کند و به دنبال این باشد که دیگران چه کار می‌کنند و مانع‌تراشی کند، به عنوان مدیر فنی پرسپولیس به این تیم برسد که نرود بوشهر دو به یک به شاهین ببازد.

از مایلی‌کهن این سؤال را دارم که چرا در مورد بازی پرسپولیس مقابل فولاد در نیمه نهایی جام حذفی فصل گذشته حرفی نمی‌زنید آنجا که پنالتی فولاد گرفته نشد و یا بازی با ملوان که به ملوانی‌ها ظلم شد و بازیکنش را هم اخراج کردند.
از آن مهمتر در بازی برگشت پرسپولیس و ملوان مهرداد اولادی از دو قدمی توپ را به کجا زد. مایلی کهن این چیزها را یادش رفته است. آیا ما باید بگوییم پرسپولیس هم اولادی را خریده بود؟ ما اتهام نمی‌زنیم و معتقدیم اولادی در آن زمان نتوانسته توپ را به سمت دروازه بفرستد. اصلا از مایلی کهن انتظار نداشتم چنین حرف‌هایی بزند.

* جدیدا باشگاه استقلال تصمیم گرفته مصاحبه اعضای این تیم با هماهنگی سرپرست تیم باشد. به نظر شما این تصمیم محدودیت برای خبرنگاران نیست؟
شما به ما حق بدهید که بخواهیم تیم خود را کنترل کنیم. متاسفانه برخی روزنامه‌ها فقط به فکر مشکل درست کردن هستند و اصول حرفه‌ای را رعایت نمی‌کنند. من امروز با پورحیدری صحبت می‌کنم تا برای اینکه هم خبرنگاران دچار مشکل نشوند و هم باشگاه استقلال بتواند حاشیه‌ها را کنترل کند، تصمیم درستی در مورد مصاحبه‌های بازیکنان و اعضای کادر فنی گرفته شود.

/ 0 نظر / 9 بازدید